| Alexutzu_Robert_1997 a întrebat:

Bună seara de ceva timp
simt ca nu sunt eu..ca plutesc ca sunt in alta lume..ma uit in jur si parca sunt dezorientat uneori am impresia ca uti unele lucurui cu toate ca daca ma gandesc un pic mai bine imi sunt acolo in minte...nu stiu ce sa zic..sunt confuza..de ceva timp ma simt asa pe alta planeta.și ma tem sa nu o iau razna. parca m-am plictisit de viata asta parca nu mai știu sa ma bucur ca înainte ..nu prea pot gândi și concentra. în vara anului trecut am avut lipsa de magneziu sa fie din Cauza asta ...mai am șanse sa i imi revin sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Este ciudat cum fericirea un cuvant atat de simplu pare atat de greu de obtinut! Eu iti recomand asa: Sa incetezi sa crezi ca trebuie sa ai doar o stare de spirit tot-timpul (cum ar fi sa fim mereu fericiti, sau suparati?), iti stabilesti obiective realiste, la care poti ajuge fara prea multa munca dar nici prea usor, fa sport (este esetial pentru un trup si o minte sanatoasa), gandeste-te ca NU ai nevoie de MOTIVE pentru a fi fericit! Sunt stari de spirit care se pot realiza numai prin traire si nu prin ratiune! Citeste articole, ce prinzi la mana, psihologie, sociologie orice! Fa-ti prieteni de incredere, putin da buni.
Trebuie sa vezi doar partea plina a paharului, sa nu-ti pese de celelalte greseli, sa le consideri niste lucruri inutile