| anonim3223 a întrebat:

Buna Seara!
De o luna de zile, fara o zi, folosesc minoxidil.
Eu unul mereu am grija la ceea ce mananc (calorii), am grija sa nu depasesc mai mult decat ard si totusi, de la 61 kg am ajuns la 65kg, eu care nu ma ingras asa usor deloc.
Ce as putea face? Medicul mi-a zis ca am retinere de apa de la minoxidil.Am primit un alt tratament pe care sa il folosesc cat timp folosesc si minoxidil, dar tratamentul respectiv vine la pachet cu o multime de reactii adverse temporare sau permanente si nu vreau sa il folosesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu ar trebui să te îngraşi atât de mult de la Minoxidil. Probabil ar trebui să iei o pauză de la el să vezi care e treaba. Încearcă să renunți la sare pe perioada tratamentului.

| anonim3223 explică (pentru StudentLaMedicina):

Ok, multumesc mult! La treaba cu sarea m-am gandit si eu.
Am inceput sa fac mai mult sport, in caz de ma ingras mai mult de atat renunt la el de tot.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru anonim3223):

Cu plăcere!