| Ioana1984 a întrebat:

Buna seara doamnelor, viitoare sau deja mamici. Vroiam sa stiu care din voi, ati facut tratment si ati obtinut o sarcina? Sau m-ar mai interesa care din voi ati apelat la o clinica de a avea un copil? Sau cele cu insemanari sau fertilizari? Va rog sa-mi ziceti si mie cum ati reusit? Va multumesc tare mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannys a răspuns:

Nu am apelat eu. Dar am 2 prietene care nu puteau avea copii si analizele le ieseau bune.Au mers si la medici din ungaria si nimic. Una din ele pana la urma a ramas insarcinata cu inseminare in vitro.Si a nascut acum o luna 2 gemeni o fetita si un baietel. Daca intreadevar va doritii copii sa nu va pierdetii speranta niciodata.

1 răspuns:
| OanaG a răspuns:

Buna! Mama inainte sa ma aiba pe mine nu putea sa aiba copii, insa nu afost un capat de tara, a cautat peste tot clinici, si a gasit in Statiunea Sovata un medic pentru astfel de proceduri. Din cate mi-a zis Facea si 8 proceduri pe zi, bai vaginale si alte chestii. A avut un medic foarte bun acolo, eu zic sa te informezi acolo, desi a trecut 17 ani de cand mami a facut tratamentul nu cred ca va mai fi acel doctor, insa iti pot zice ca mai bine mergi la o statiune si faci tratamente mult mai eficiente decat la clinici.