| Bianca1203 a întrebat:

Bună seara, este o fata pe Snep care vinde produse Snep ca shake uri, pastile, tablete, vitamine, ceaiuri și ceva Olivox, bautură cu aloe. Zicea acum 5 minute pe story unde prezenta un Shake necaloric cu 215 calorii la o singura masa. Am o întrebare, ca să slăbești nu-ți trebuie pe zi undeva la 270 calorii? Dacă bei un înlocuitor din ala de masa și mai mănânci și un covrig la munca ca-ți ghioraie matele plus o cafea și un sandviș caloriile trec de 300 la o singura masa, apoi prânzul și cina ajung la 800 kcal.
Părerea mea, ca țin fasting și pe zi consum la 189 calorii, nu întotdeauna, când mai ies cu colegii de la munca la prânz mai mancam ceva, ca o felie de pizza, etc.
Am slabit in 3 saptamani cu alergat și fasting 1 kg, 50.
Dupa unul pe tik tok de la Herbalife prezenta tot asa ceaiuri și shakeuri și când o asistenta i-a dat peste nas a început sa urle la ea ca vai și un medic cardiolog bea ceaiul lui și e medic, ca vai el e antrenor și ca puful meu consuma des și uite ce bine arata, pai logic ca arata bine dacă face sala ei. Recomanda după ureche toate porcăriile ca să ce? Ce rost ar avea ca tot nu slăbești.
Vreau părerea voastră da sincera, de la mai multe persoane cu Snep și Herbalife, sunt bune de ceva sau nu? Eu zic ca nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Nu imi dau seama daca in valorea de 300 calorii este vorba despre deficit sau despre totalul caloriilor dintr o zi. In cazul 1 in care este vorba despre deficit, se poate mai mult, deficit 750 calorii zilnic. In cazul 2 in care este vorba despre a consuma 300 de calorii intr o zi este o afirmatie pe care doar un oligofren ar putea sa o considere corespunzatoare si viabila, este deja infometare excesiva, nu slabire. Daca vrei sa slabesti cu scopul de a pierde din grasime, se slabeste maxim 4 kg pe luna pentru a da timp pielii sa se acomodeze si sa nu ai pielea lasata, in final sa fii nevoita sa faci operatie pentru asta. Daca tinem cont de faptul ca 7700 calorii = 1 kg de grasime, si tu ai slabit in 3 saptamani 1, 5 kg, ai avut un deficit caloric de 11, 550 calorii in 21 de zile, ceea ce rezulta ca ai avut un deficit de 550 calorii in medie in fiecare zi timp de 21 de zile. Deficitul asta poate sa creasca pana la 750 de calorii si daca tot doresti sa faci miscare poti sa te duci la sala sau sa faci 10.000 de pasi zilnic ( 300-400 calorii arse ), adica sa mergi pur si simplu, nu este nevoie sa alergi mereu. Acesti "doctori" sau oameni care promoveaza diverse alimente/bauturi au un singur scop, de a te insela si a iti lua banii. Nu exista produse care sa ingrase la fel cum nu exista produse care sa te ajute sa slabesti in mod direct. Daca ai intrebari, pune le aici si iti voi raspunde. Spor

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Știi ce sunt alea MLM-uri și cum funcționează?

| Bianca1203 explică (pentru johnnny123):

Da, știu.

| johnnny123 a răspuns (pentru Bianca1203):

Atunci ar trebui să știi și că nu trebuie să crezi niciodată oamenii care lucrează pentru MLM-uri. Job-ul lor este să mintă și să facă promisiuni false pentru a vinde un produs care în majoritatea cazurilor nu este bun de nimic.

| KovacsB a răspuns:

Nu exista produse minune.
Renunta la Pizza si la orice aliment sau bautura care contine zahar si o sa slabesti mai mult in 3 saptamani chiar si fara alergat si fasting.

| Bianca1203 explică (pentru KovacsB):

Nu mai beau sucuri de 3 luni și pizza ocazional, care e baiu? Beau limonada făcută în casă de ustura stomacul la cata bag în mine.

| KovacsB a răspuns (pentru Bianca1203):

Limonada de casa nu are zahar?
Baiul e ca ai burta si gusa.
Dar cauta unul caruia ii plac grasanele si ai rezolvat problema cu slabitul.

| georgiana94i a răspuns:

Herbalife este îngrozitor.Snep este ok