| zentorno a întrebat:

Buna seara, eu si prietena mea ne-am inceput relatiile intime acum 3 luni de zile, si de curand mi-a spus ca are probleme de vedere, mai exact de aprox 2 luni, nu stiu cum sa va explic pentru ca nici ea nu mi-a spus explicat foarte bine (ceva de genul ca daca sa uita in sus vede bine dar daca se uita normal sau in jos vede foarte luminat). Acum intrebarea mea e daca e vreo sansa sa fie insarcinata. Am folosit prezervativ de fiecare data, ciclul i-a venit regulat tot timpul. Dar eu tot am un semn de intrebare si m-am gandit sa va intreb si pe voi, poate stiti mai multe, adica sigur stiti mai multe decat mine. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate apasa ceva pe nervul optic, poate fi si o problema de circulatie ca tensiunea marita sau poate fi o problema de vedere. Aceasta intrebare este pe tema medicala, fara suparare dar te mut la categoria respectiva.

| AFR81 a răspuns:

Vederea n-are nicio legatura. Daca e sa ramana insarcinata, desi e putin probabil, cu siguranta n-o sa-ti dai seama de asta intreband-o cum sta cu ochii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-am priceput ce legătură este între problemele oculare ( de vedere ) şi o eventuală sarcinăwinking

Oricum, dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU are cum să rămână însărcinată!

Toate cele bune.

| Doub a răspuns:

Heeehee.
O sa nasca copii prin ochi. Care e logica ta? Ce treaba are vederea?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ce legătură are vederea cu sarcina?

| BeckhamRZM a răspuns:

N-are fratele meu nicio treabă vederea cu sarcina, stai liniștit. Crește, se dezvoltă, eu știu. Este o fază de moment, poate are probleme și acum le descoperă. Calm! Nu e nimic grav.

| Sofia33 a răspuns:

Eu personal nu am auzit niciodata ca vederea sa aiba vreo legatura cu sarcina..Acum nu stiu..asteapta mai multe raspunsuri, dar pentru a te linsti ar putea sa faca un test de sarcina. Este ieftin si foarte usor de folosit!