| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Îmi puteți da câteva exemple de boli curabile de care se poate scăpa prin tratament?
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu ce boală ai (sau ce ai "vrea" să ai ca mai apoi să scapi de ea)?

| sunt0anonima a răspuns:

Bolile dermatologice sunt de obicei curabile(dermatita, rozaceea, acneea). Gripa cred ca se incadreaza tot la o boala curabila.