| Rupert a întrebat:

Buna seara.In urma cu cateva zile,dupa ce am facut sex cu partenera mea,de la baza penisului,deasupra acestuia,nu jos la scrot,mi-a aparut un fel de "zgarci",un fel de tendon ce se intinde pana spre cap, pe langa acea vena groasa de sange.Nu ma doare cand urinez,in schimb ma doare cand se intareste penisul si pun mana pe tendon...
Are cineva idee ce inseamna lucrul acesta?

Rog seriozitate,nu veniti cu sfaturi inutile gen "du-te la urolog" pentru ca asta am sa fac saptamana ce vine, deoarece in week-end nu se poate. Daca cineva are cunostinte despre aceasta problema il ascult cu cea mai mare placere.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Acela e un ligament si e normal sa te doara la inceput si dupa, e ca la spagatul, orce muschi are un ligament si penisul tot un mushi este!

| Rupert explică (pentru Kent_Veronika_1984):

Dar ai idee cumva daca se retrage singur sau e nevoie cumva de o interventie medicala? (operatie ceva). Dupa cum am mentionat, nu am doare in timpul actului sexual, urinarii sau ejacularii.nu curge sange, nimic.doar acel "zgarci" incomod care spui ca e un ligament de fapt.Astept raspunsul tau.Multumesc

| Kent_Veronika_1984 a răspuns (pentru Rupert):

Ai avut vreodata febra musculara? sau ai facut spagatu, usoara luxatie de glezna? cam asta e si cu problema ta, probabil te-ai grabit va trece de la sine in max 7 zile!

| Rupert explică (pentru Kent_Veronika_1984):

Am inteles.iti multumesc din suflet pentru raspuns