| RexCuParuCret a întrebat:

Buna seara la toata lumea!

Am o problema de 5 luni beau 1 l de lapte pe zi doar ca de cateva zile ma doare burta dupa ce beau si ma simt umflat asa...

intoleranta la lactoza sigur nu am ca as fi murit pana acumalaughing

Ce ar putea sa fie?
scuze de categorie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Este o infectie cu paraziti intestinali care se hranesc cu lapte.Laptele nu este bun decat la sugari care au o enzima care il transforma in lapte acru.Este bun numai laptele batut.Un timp este bine sa nu bei lapte deloc si sa bei ceai de leustean care omoara paraziti si zilnic sa mananci 2 fructe de kiwi.

| RexCuParuCret explică (pentru giony54):

Multumesc de ajutor.
Eu il beam pentru valorile sale nutritive.

1 răspuns: