| croissant a întrebat:

Bună seara, mâine mă duc la Sanador pentru proba de coprocultura. Pentru că nu îmi venea să fac treaba mare am comandat de la KFC și am mâncat foarte mult și așa a funcționat și mi-a venit să fac treabă mare însă acum mă simt cam rău... Simt o arsura in esofag și mă simt balonată. Ce pot face? Beau un ceai și mi-am propus ca în următoarele 3 zile sa nu mănânc nimic decât apă și ceai...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poti manca dietetic pe urmatorele 2-3 zile: ceai de sunatoare, pezmet si supa de zarzavat, ca sa elimini toxinele de la oorcariile mancate, iar pe viitor sa nu mai mananci niciodata de la KFC sau McDonalds, fiiindca au carnea si hamburgherii de cativa ani congelate, de aceea ficatul si stomacul tau s-au revoltat si reactionat atat de rapid.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce poti face e sa mananci mancare usor de digerat si care nu te irita. Ca nu vei putea trai 3 zile cu apa si ceai.