| 777325363542662563236 a întrebat:

Buna seara, mi-a aparut pe gingie niste pete albe, dar dureroase, știți ce poate sa fie? Ce medicament trebuie sa iau să-mi treaca acele pete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi intelept sa mergi la medicul stomatolog.Nu exista decat tratament temporar pentru durere, insa tratarea problemei o poti face doar la cabinet.

| 777325363542662563236 explică (pentru dullcat):

Din păcate am abces pe poți dinți și totul o început de la 8 ani cand i-am cerut la parinti sa ma duca la dentist nu mo dus pana în prezent adică 19 ani dar eu ma spalam pe dinți dar degeaba s-i faza naspa e ca n-am bani pentru toată gura
Care o fost din cauza părinților mei și nu stiu ce sa fac acum poate o rata la banca pentru am repara dantura alta soluție nu am

| 4evergentleman a răspuns:

Stomatita sau leucoplazie dar as merge pe prima varianta.nu ai ce, trebuie sa mergi la dermatolog că, cauzele pot fi multiple.

| Cfd85 a răspuns:

Cred că este o candidoză bucală sau să ai un apces. Spală-te pe dinți și vezi dacă trece

| 777325363542662563236 explică (pentru Cfd85):

Din păcate am abces pe poți dinți și totul o început de la 8 ani cand i-am cerut la parinti sa ma duca la dentist dar prevenim dintr-o familie saraca parintii mei se ocupa cu gradina nici unul dintre ei nu-i angajat nu mo dus pana în prezent adică 19 ani dar eu ma spalam pe dinți dar degeaba s-i faza naspa e ca n-am bani pentru toată gura
Care o fost din cauza părinților mei și nu stiu ce sa fac acum poate o rata la banca pentru am repara dantura alta soluție nu am