| AlexutuDeiu a întrebat:

Buna seara, recent am calcat stramb pe picior si dupa un control mi s-a spus ca am entorsa si sa folosesc multa gheata si un gel.
Deocamdata am la indemana 2 geluri, Fastum gel si Alle gel. Care este mai bun pentru entorsa la glezna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Ambele geluri sunt bune pentru tipul de afectiune pe care o ai tu. Alle gel contine Diclofenac( antiinflamator) iar Fastum gel are ca si substanta activa ketoprofenul( tot antiinflamator). Totusi eu zic ca mai bun este Fastum gel deoarece pe langa efectele antiinflamatorii pe care le are mai este si un usor analgezic(diminueaza durerea). Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Fastum gel.

| Dodo18 a răspuns:

Am avut si eu o entorsa la glezna si si mie mi-a recomandat medicul fastum gel.Am dat cu el doua saptamani si nu mi-a trecut, m-am dus la alt medic si mi-a recomandat sa masez glezna cu sindolor gel de trei ori pe zi timp de o saptamana.Am facut asa si mi-a trecut. Poti sa incerci sa te dai cu sindolor. Sper ca ti-am fost de ajutor. Insanatosire grabnica