| ReTz a întrebat:

Buna seara, stie cineva de ce mintea mea ramane blocata pe un anumit obiect? (oarecare) merg pe strada, ma uit la un copac, sau o masina, indiferent si parca ma pierd, nu mai sunt atat de atent in jur la nimic, parca sunt in transa...ca si cum sunteti voi cand stati pe ganduri...eu asa sunt mereu, privesc in gol.ce ar putea fi? Privesc tot timpul in gol, ca si cum as sta pe ganduri, dar fara sa vreau happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| DdDdde a răspuns:

Incearca sa iti spui in gand ca vrei sa te trezesti din acea transa..si gandeste-te la altceva care sa iti distraga atentia orice. spre exemplu ce ai putea face acum sau pe viitor sau cand ajungi acasa

| SimonaCristina a răspuns:

Xanaxul da aceste reactii adverse, incearca sa socializezi mai mult si sa te bucuri de micile placeri ale vietii si vei iesi din transa... Bafta! Sanatate!

| YoChriss a răspuns:

Salut! Incearca sa te odihnesti mai mult pentru ca din cauza ca nu s-a odihnit destul creierul stam asa ''pe ganduri''. Poate ca tot din acelasi motiv si tu faci asa. Incearca sa te odihnesti.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Fructe, legume.

| Zoella a răspuns:

Probabil e de vină stresul din zilele de astăzi.

| ReTz explică (pentru Zoella):

De un an jumatate privesc asa in gol...nu inteleg care e stresul acela asa de mare...

| cristina202 a răspuns (pentru ReTz):

Nu pot sa trimit PM-uri te sfatuiesc inca o data fa un control la un neurolog bun, daca nu iti gaseste nimic consulta un psiholog. prietenul meu sufera de o afectiune neurologica nimic grav dar ii afecteaza rutina zilnica nu te speria la tine poate sa fie altceva.

| ReTz explică (pentru cristina202):

Eu am fost la medicul psihiatru, acum sunt sub tratament (Xanax) dar starea de confuzie, dezorientare tot nu mi-a trecut...doar ca nu mai fac atacuri de panica...happy

| cristina202 a răspuns:

Am un prieten cu aceeasi problema....mai bine faci un control la un neurolog....nu vreau sa te sperii.