| rsla a întrebat:

Buna seara! Stie cineva in cat timp se sudeaza vasele de sange din nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Dacă te referi la o scurgere de sânge în cantitate mică de pe nas; asta va trece în 15 - 20 minute prin repaus, cu capul mai sus pe pernă. Dacă cantitatea este mare, atunci locul trebuie cauterizat de către medic. Se mai pot aplica niște feșe compresive cu diferite soluții pentru oprirea sângerării. Trebuie văzut de la ce vine și tratată cauza! Numai bine!