| proastalenesa a întrebat:

Bună seara! Ştiţi cumva dacă medicamentul Antistres de la Naturalis afectează capacitatea de a conduce? Farmacista a spus că nu prezintă această contraindicaţie, dar pastilele conţin valeriană...Nu am nici prospectul, fiindcă n-am cumpărat o cutie întreagă...Iar mâine dau examenul şi,în ciuda faptului că n-o să-mi pot stăpâni emoţiile, n-aş vrea să rischee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackCinnamon a răspuns:

Valeriana nu face decat sa te relaxeze, mult, dar in nici'un caz muschii, ei sunt la fel si inainte si dupa valeriana. Ba chiar iti va prinde bine, eu iau valeriana picaturi pentru stres tongue, si fizicul nu mi'e slabit. funda? tongue.

| proastalenesa explică (pentru BlackCinnamon):

Ok,ok,văd că nu mai răspunde altcineva...Dau fundătongue Ce mă amuză răspunsurile care se încheie aşa! laughing Poate că site-ul ar trebui să se numească "CSMMF", adică "cine-strânge-mai-multe-fundiţe". big grin În fine, mulţumesc pentru răspuns, până la urmă asta conteazăhappy

| IMC90 a răspuns (pentru proastalenesa):

Se poate sa-ti scada capacitatea de reactie odata cu efectul sedativ, mai ales daca nu ai mai utilizat in trecut alte tranchilizante usoare, antidepresive sau anxiolitice si mai ales daca este prima doza (nu ai mai luat recent)