| Iulia8659 a întrebat:

Buna seara, sunt foarte speriata si suparata in alcelasi timp. Tatal meu a avut o tumoare pe creier de 7 cm acum 2 ani, si a fost nevoit sa fie operat de 2 ori. Totul a decurs foarte bine, a inceput sa isi revina treptat. El trebe sa faca RMN la fiecare 6 luni. Pana acum a fost totul foarte bine dar azi cand a fost la RMN doctorul a spus ca e posibil sa fi aparut iar ceva. sunt foarte speriata imi este asa de frica. pur si simplu sunt cu moralul la pamant. Imi este frica de ce e mai rau. daca va trebui iar operat sad oare va fi bine? Nu mai stiu ce sa fac...ce sa cred...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| deeamaria a răspuns:

Imi pare foarte rau. dar trebuie sa fii mereu optimista. si vei vedea ca totul va fi bine.

mira
| mira a răspuns:

Tu nu poti face nimic decat sa ai incredere in medici si sa-ti incurajezi tatal.O operatie poate fi salvatoare, nu trebuie sa-ti fie frica.

| Derp02 a răspuns:

Trebuie sa fii mereu optimista.

| xmcvjv a răspuns:

Heii.Imi pare rau pentru tatal tau.Stiu cum e.Si am pe cineva in familie care are problema asta de foarte multi ani, insa acum e mai bine.Stai calma, totul o sa fie bine.Gandeste-te ca nu i se poate intampla nimic rau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să fii tare și mergi mai departe!
Pa, pa.