| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Sunt insarcinata in luna 8 si ma gandesc la cum o sa nasc.Este adevarat ca fetele mai slabute si cu un vagin mai stramt nu pot naste natural? Imi este tare frica de cezariana..mai ales cand este vorba de recuperare straight face Va cer sfatul vostru

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu vrei un raspuns din moment ce ai sters intrebarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Eu sunt un asemenea caz si am nascut natural si fara probleme.
Vaginul nu este stramt, ca la nastere absolut tote vaginele se dilata permitand copilului sa iasa, este doar o frica de necunsocut la tine, dar te asigur ca nu vaginul este problema ta ci frica de nastere.

Daca ai cerut cezariana atunci este mai nasol, ca esti taiata pe burta si recuperarea tine cateva saptamani dar musculatura de pe burta este sectionata pe viata.

Ti-a recomanda nasterea normala si naturala, ca sa te poti recupera integral dupa nastere si sa- poti avea griaj de copilasul tau.
Nastere usoara si rapida!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Medicul ce zice?

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Vorbeste cu doctorul si el iti va explica dupa consult care ar fi cea mai potrivita nastere. Daca doctorul decide ca nu esti apta sa nasti natural, atunci nu ai de ales. Pana la urma esti in luna a 8-a, nu mai ai cale de intoarcere.

| Sophieka a răspuns:

Discuti cu medicul...Imi pare ca esti cam imatura... Sper sa fi o mama constiincioasa.

Citeste carti despre bebelusi, despre a fi parinte, vizioneaza clipuri pe Youtube...Sunt mamici care isi arata / povestesc experientele...

Gandeste pozitiv si roaga-te sa ai o sarcina usoara sau o cezariana usoara... Ceva nu mi-e clar daca esti un troll sau nu.
Ca doar tu trebuia sa stii cum vei naste de la medic...

Sanatate...

| Sophieka a răspuns:

Mda esti un jeg de troll...Ti-am vazut restul conversatiilor.

Pacat de oameni ca tine.