| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Tot simt că o iau razna și că îmi pierd memoria! De ce oare, din cauza tulburării de spectru asperger? Țin minte și ce făceam anul trecut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

De la anxietate se întâmplă să crezi că:
Ești nebun
Ești prost
Ești neputincios
Ești urat
Ești inferior
Ai multe insecurități
Anxietatea te poate duce și la chestii paranoice cum ar fi : că oricând poți face infarct, poți face atac vascular cerebral, sau sa mori in orice moment.
Nu are legătură cu spectru autism. Unii experimentează stări de anxietate si de la exploziile solare.

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Daca tii minte si ai facut anul trecut nu ai perderi de memorie happy

| Yaesmin a răspuns:

O să îți revii anul asta.