| laur12 a întrebat:

Buna seara TPU! Acum 3 zile am fost la stomatolog sa-mi rezolv o masea cariata si gaurita care ma durea foarte tare.Medicul mi-a curatat maseaua si mi-a pus o pasta(cred ca arseniu) pentru a-mi omori nervul si mi-a spus sa vin peste 3 zile sa continue.Problema mea este ca nu mai pot sa scot acea pasta de acolo,s-a intarit, e ciment.Ce sa fac? Mi-o scoate medicul cand merg maine?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claudiafrumoasa a răspuns:

Cu siguranta medicul ti-o va scoate nu cred ca ai de c sa te panichezi daca a facut ceva gresit si daca Doamne fereste sa nu ti-o poata scoata o sa faci plangere si daca nu ti-o va scoate dumnealui!
Funda?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se vede treaba ca nu ai mai fost la dentist pana acum! Nu ai voie sa-ti scoti pansamentul--- la urmatoarea vizita se va ocupa medicul!

| Raniia a răspuns:

Las-o acolo, medicul stie ce are de facut, tu nu uita de programare!
Dentistul te asteaptaaa!

| Azµre a răspuns:

Logic că medicul tu nici n utrebuie să o scoți!

| opreadenis129 a răspuns:

Da,normal.si mie mi s-a intamplat.stai linistit