| AnonimFGH a întrebat:

Buna seara TPU! Am fost la dentist si mi-a zis ca trebuie sa-mi scoata nervul. Am inceput sedintele si deja incepuse sa imi bage acele ace in masea. Un timp nu am mai mers la dentist ca nu aveam timp si am mers ziua trecuta si de cand mi-a bagat acele acelea ma doare in continu' si cand ating putin maseaua! Ma doare si cand apas pe gat! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea ai ce sa faci decat sa incerci cu calmante gen Nurofen.

| AnonimFGH explică (pentru Adry05):

O sa-mi treaca sau o sa fie nevoie sa-mi scoata maseaua?

| AnonimFGH explică (pentru Adry05):

O sa-mi treaca sau e nevoie sa-mi scoata maseaua?

| Adry05 a răspuns (pentru AnonimFGH):

Iti scoate maseaua din cate stiu

| PeFuga a răspuns (pentru AnonimFGH):

Daca era de scos nu te chinuia cu un tratament de canal inutil. Daca respecti programarile, ai sanse sa iti fie salvata maseaua, asa ca nu mai sari peste programari...