| NicuCristian199 a întrebat:

Buna seara TPU am nevoie urgenta de un aspuns, am cazut la fotbal cu **** piciorului intr-o parte si deodata nu mi-am mai simtit picioru cateva secunde si acum s-a umflat jos la os nu ma diare cand calc dar imi este amortit e rupt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexNab0k0v a răspuns:

Dacă poți călca pe el după câteva ore și îl simți - nu e rupt. E totuși inflamat, deci recomand să mergi la doctor măcar pentru un consult.

| NicuCristian199 explică (pentru AlexNab0k0v):

Pot calca pe el, si il simt dar s-a umflat mai taresad

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

O fracura, luxatie sau macar o entorsa tot ai. Cel mai bine mergi la medic sa-ti faca o raza si sa vada ce e cu piciorul ala.

| csty45 a răspuns:

Când e rupt doare foarte tare. E doar o entorsă, așa cred din ce ai relatat. Mergi la medic! Exista urgențe! Nu mai aștepta!

| Xvrt a răspuns:

Buna! Aceeasi chestie am patit si eu, tot la fotbal.Mi-am dat peste cap degetul mare, si nu il simteam.Calcam si ma durea de muream.Eu,am scapat calcand si asteptand, insa tu poti merge la un medic specialist pentru un consult.Insanatosire grabnica!