| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara TPU! Am o problemă. Am vârsta de 13 ani și sunt foarte îngrijorat în privința penis-ului meu. Am niste papule penile perlate (bubițe foarte mici) pe coroana capului penisului. Acum, am văzut că au mai apărut niște bubițe mai mici decât acelea pe capul penisului, deasupra coroanei. Poate cineva să îmi spună vreo alifie sau cremă potrivită? Mi-e cam rușine să mă duc la doctor cu această problemă. Vă rog mult să mă ajutați!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexflor87 a răspuns:

Mai, dar tu la 13 ani de unde stii ca sunt papule penile perlate? Mergi la doctor si nu iti mai da cu parerea, ca nu e de joaca cu sanatatea

| Alex_5493 a răspuns:

Nu iti fie rusine ca mai tirziu o sa regreti mult! Eu tot am avut niste bubite pe penis cu punoi( rautate ce ese din ele). Am fost la doctor si mia recomandat niste pastile si, bai cu apa calduta si cu sapun. CEL mai bine du-te si consultate cu medicul!

| iorgamimi a răspuns:

Depinde de cum arata. pot fi normale si apar o data cu inceperea pubertatii sau poate si o infectie cauzata de smecma(substanta alba care se aduna sub preputz)