| Csm2004 a întrebat:

Buna seara TPU, Am și eu o problema de2 ani mă confrunt cu niste simptome oribile cum ar fi, puls rapid chiar și neregulat căscat non stop din 5 in 5 min de cum mă trezesc până adorm lipsa de aer simt că nu am aer și iar tot așa din minute in minute îmi vine să trag aer că sa mă pot oxigena dar nu pot nu simt că nu ajunge aerul nicăieri iar la căscat la fel casc și parcă nu ajunge unde trebuie oboseala din cap iar în schimb mai simt și niște pulsații in corp de ex cand stau cu capul pe pernă simt ca îmi simt inima cum bate la ureche dar asta nu se întâmplă doar acl ci în tot corpul le simt daca strâng din pumn mai tare simt că niște bătăi, țin să precizez că, chestia asta mi s-a întâmplat.de când m-am anturat cu niste prieteni la petrecerii consumand alcool zi de zi mai exact cam o săptămână pe fiecare zi energizante plus fum de țigări eu ne fiind fumător și ne antrenat să beau vreodată atunci a fost prima data când am început sa beau in viața mea, și o cafea daca beam simțeam după că începe să mi bata inima repede.tin să precizez că asta s-a întâmplat.la vârsta de 17ani acum având 20 și de atunci sunt numai așa nimic nu s-a schimbat. Chestia asta s-a întâmplat.la maxim 2 3 zile de cand nu am mai baut Am simțit de odată că să numai pot sa respir bine si de atunci mă apucat toate, și la stomac simt mereu un zgomot și o arsura și cand mananc mă simt foarte greu in corp uneori simt că îmi ia fata foc și gambele simt o căldură mâini și picioare reci cam tot timpul parca nu mi circula sangele cum trebuie, Am făcut toate analizele posibile și imposibile de 2ani încoace și mereu ies bine raze la plămâni la inima EKG foarte multe chiar și toți zic că am inima tanc, am fost și la psiholog, psihiatru chiar nu știu ce să mai fac nu pot sa fac nici efort îmi creste pulsul foarte rău dacă mai putea ajuta cu ceva. unde sa mai merg...va mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti de munca si vei intra in normal, fiindca nu au nici o ocupatie si asta te face sa te gandesti numai la prostii.