| AnonimFGH a întrebat:

Buna seara TPU. Mi-am facut analizele de sânge și mi-a iesit mărit lgE total 335 si normal era sub 87 pe langa asta si ASLO cantitativ 380 si normal era sub 200.
O sa merg la doctor, dar vreau sa va intreb daca e ceva grav? Ar trebui să mă îngrijoreze?
Multumesc anticipat happyhappyhappyhappyhappyhappy")

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ar trebui să te îngrijoreze, dar nu în sensul de a sta îngrijorat toată ziua.
lgE crescut înseamnă că ești predispus la alergii.
Ce te poate salva este dieta. Mă întrebi în privat și ți-o dau. Aici nu, căci nu mă vei asculta.
ASLO mărit egal infecție cu streptococ. Tratament și se vindecă.

| Denisa0954 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infecție cu streptococ in organism

| acerr a răspuns:

Te doare gatul? ai amigdalita? iti va prescrie antibiotic