| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Mi-am facut analizele de sânge și mi-a iesit mărit lgE total 335 si normal era sub 87 pe langa asta si ASLO cantitativ 380 si normal era sub 200.

O sa merg la doctor, dar vreau sa va intreb daca e ceva grav? Ar trebui să mă îngrijoreze?
Multumesc anticipathappyhappyhappyhappyhappyhappy")happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ai o infectie in corp, medicul o sa iti dea un tratament cu antibiotic cu siguranta.
Nu te ingrijora, sunt alte lucruri mult mai grave decat o banala infectie.

| Bizon95 a răspuns:

"O sa merg la doctor"... wow

analizele alea cum ai ajuns sa le faci si de unde le-ai luat?!?
din cate stiu eu doctorul care te trimite la analize ar trebui sa ti le si interpreteze dupa aia
iar daca te-ai dus singur, acolo de unde iei analizele ar trebui sa fie un doctor care sa le interpreteze

destul de ciudata intrebarea ta, mai ales ca azi am vazut cum in 2016 au murit in rrrominica 90mii de oameni care puteau sa nu moara, din cauza sistemului medical absolut PRAF pe care il avem
asa ca presupun ca si la tine e cazul!