| mousesipc123 a întrebat:

Buna seara, TPU.
Revin cu cateva intrebari. sper sa imi puteti raspunde la toate si sa cititi tot inainte de a raspunde. pentru a primii funda si eu un raspuns bun.

1. Eu de obicei mancam ciorba de legume. Acum cu pastele asta, m-am ingrasat 2 kg. am inceput cu ciorba. are carne de pui in ea. ingrasa?

2. daca mananc carne de pui la cuptor si la gratar, ingrasa?

3. care ar fi o masa de slabire? am 13 ani. am 61 de kg. aveam 59 inainte de Paste.

intrebari despre antrenamente de fotbal :

1. la 13 ani are rost sa ma duc la antrenamente? are rost sa ma duc?

2. Ce se face la antrenamente?

3. Dupa cat timp pot juca in meciuri dupa ce ma duc la antrenamente?

4. Daca am 61 de kg, as obosii repede acolo/ ca as vrea sa ma duc de acum. nu stiu ce sa fac, sa astept pana slabesc cat am nevoie (50 de kg minim) sau sa ma duc de acum.

intrebari despre scoala :

1. Daca nu am putut trece clasa a 5-a din cauza colegilor, mai are rost sa ma mai duc? (m-am mai dus de atunci de inca 2 ori, asta ar fi a 3-a oara cand ma duc a 5-a) are rost? cum sa fac sa ma lase in pace si sa-mi continui scoala? (din cauza copiilor, adica in sensul ca. cand eram la scoala, ma bateau, aruncau cu scaunu in mine si etc. tin sa mentionez ca m-am dus si la profesori si la director pentru asta dar ii doare drept in fund daca ma intelegeti.) ce as putea sa fac?

intrebarari despre "cucerire" :

Eu in cartierul meu, am mereu fete frumoase si de varsta mea, mie mereu imi e rusine sa intru cu ele in vorba, sunt rusinos de fel, am si 61 de kg acu'. cand slabesc as vrea sa stiu ce sa fac sa pot intra cu ele in vorba ca asa grasut sigur nu ma va placea nici-una. (ele sunt foarte frumoase)
ce pot face sa imi inving rusinea si sa intru cu ele in vorba sa le pot cucerii? laughing stiu ca e varsta mica, dar altii deja incep cu saruturile si asta mi se pare foarte fain.

cel mai bun raspuns primeste funda. nu raspundeti pe aici cu toate felurile de raspunsuri care nu ma pot ajuta in nici-un sens.

Multumesc si o seara buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LittleBugsBunny a răspuns:

Partea cu slabitul samd. Puiul ca si pestele e considerata o carne slaba deci nu ingrasa, iti recomand totusi si salate, alergat prin parc etc. partea cu fotbalul: are sens sa te duci si la varsta ast cat despre ce vei face acolo... in principal alergat si cam tot ce iti zice antrenorul, nu iti face griji o sa slabesti destul pe la antrenamente. partea cu scoala: ceea ce ai patit tu se numeste bullying foarte intalnit si la noi si in afara tarii, doar ca la noi e ignorat ( evident) sincer o sa inceteze la un moment dat, dar daca renunti la scoala acum nu prea o sa ai oportunitati mai departe. cuceririle vor veni si ele dupa ce rezolvi celelalte chestiute si nu te duce acolo chitit ca apuci sa pupi/pui mana fetele isi dau seama de asta, doar fii normal si ok cu toate ca nu se stie careia ii place de tine. Succes