| Anonimms128 a întrebat:

Buna seara TPU, știu că pare o întrebare cam stupida. Dar stie cineva de ce ma înțeapă sanii? Uneori ma mânăncă si mi-au iesit niste fire de par pe ei. Dau funda si va rog nu râdeti sau să faceți mișto...O seara frumoasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Faptul că ai păr pe sâni se numeşte hirsutism. Unele femei au mai mult hormon androgen şi de aceea au păr pe sâni, câteodată pe abdomen.

Faptul că te înțeapă sânii e normal. La pubertate.

| Anonimms128 explică (pentru StudentLaMedicina):

Dar ce inseamna, Daca ma inteapa? Vor mai creste sau..Asa am citit pe internet

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru Anonimms128):

Da, asta se întâmplă la pubertate.
Mulțumesc din suflet pentru fundă.

| Anonimms128 explică (pentru StudentLaMedicina):

Multumesc mult si cu drag!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la gineoclogie si medicul iti va palpa sanii si va spune daca ai noduli sau nu, daca ai nevoie de o mamografie samd.
sanatate multa!

| Anonimms128 explică (pentru Violleta2022):

Nu ma dor, Si nu am noduli doar mă înțeapă uneori am mâncături in jurul sfârcului, Si mi-a iesit fire de păr pe sânii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimms128):

Tot medicul gincolog iti va spune de ce au aparut aceste semne si care sunt cauzele lor, posibil dereglari hormonale, samd

| gabicoo a răspuns:

Câți ani ai?

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Ți-am verificat profilul - ești copil la vârsta pubertății. Da este normal.

| Anonimms128 explică (pentru gabicoo):

Am 14 ani! Si de o saptamana sunt asa.