| Bogdan_Bogdi_1998 a întrebat:

Bună seara TPU. Vreau să slăbesc 5 kilograme. Mănânc dulciuri doar sâmbăta şi duminica, cola zero o dată per săptămână dar vreau eu să slăbesc.Mă simt gras şi în olgindă, pfoai de viaţa mea....groaznic.Mă văd super umflat. Vreau să ştiu dacă e posibil să slăbesc fără abţinere adică înfometare? De luni până vineri stau în casă învăţând că ne dă foarte mult de pe o zi pe alta.Sunt băiat şi cred că nu am arderi aşa bune, după considerentele mele.Am 1.8 m şi 64 kg.Mulţumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ ( eşti chiar la LIMITA inferioară ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 71, 3 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 7-8 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Dacă vei mai slăbi, vei ajunge SUBPONDERAL ( prea slab ) :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Vrei sa ajungi schelete sau ce?

| Deliiiia a răspuns:

Esti foarte bine asa cum esti, mai ales pentru un baiat.

| Alin4uuu a răspuns:

Salut, la aceasta inaltime ai exact cat ar trebui stai linistitwinking

| RagnaRDET a răspuns:

Ba esti nebun, tie nu iti trebuie sa dai jos 5 kg si mai degraba sa pui 5 kg, cand ai 1, 8 normal e sa ai 70, 72, ce naiba esti schilod cu 64 de kg, pune mana si mai fa si exercitii fizice, ca esti baiat

| Bogdan_Bogdi_1998 explică (pentru RagnaRDET):

Am incercat sa imi tonific musculatura, insa fara nici un rezultat ....si in plus nu prea am timp ajung pe la 3 acasa de la scoala si pana la 10 teme si pic de obosit psihic nu fizic.Mai ma duc si la fotbal in weekend cu prietenii pe teren de fotbal adevarat, mai ma plimb cu bicicleta, catelul,

| Bogdan_Bogdi_1998 explică:

Poza este de un an! happy

| Sesum a răspuns:

La 1,80 m si 64 de kg se vede si in poza ca esti gras de numa numa. Eu am 1, 83 m si 80 kg si mi se pare ca sunt foarte slab si vreau sa am cel putin 85kg. Daca eu vad invers gandeste-te. Inseamna ca si tu tot invers vezi.