| nairpic a întrebat:

Buna seara tuturor! Am si eu o mcia nelamurire si in acelasi timp si o problema.Sunt baiat si am 16 ani.Bun deci problema este urmatoarea:De cand m`am lasat de sport am pus ceva pe mine mancand numai prostii :fast fooduri ciocolate la greu aproape in fiecare zi cate 1 sau 2 + 1 sticla de fanta de 2 litri jumatate la 2 zile plus mancat seara pizza facuta de mama (bine cam astea in timp ce faceam sport de performanta dar am continuat si dupa) si nah sau depus kg usor.Asa de prin vara am inceput sa renunt usor la de tot la tot ce inseaman dulce si sucuri.(am mai baut doar neacidulate rar) si am reduc cu mult numarul caloriilor mancate. Acum am in jur de 72 kg asta iarna aveam in jur de 83-84.Stiu ca eu am pierdut masa musculara multa din cauza ca nu mai practic niciun sport si am mai pierdut si din faptul ca nu mai mananc asa mult..Meniul meu zilnic e urmatorul: dimineata o farufire cu lapte cu musli la scoala un mar cand ajung acasa o ciorba sau supa dupa seara pe la 6 ori mamaliga cu barnza si smantana cu nsite piept de pui la gratar ori tot o supa ceva mai usor.Cam asa mananc in fiecare zi de vreo 2 luni.De vreo 4 luni nu mai mananc deloc dulciuri paine sucuri si fast-fooduri.Acum mai toti imi zic ca am slabit extraordinar de mult si ca o sa ajung foarte rau..Si ai mei imi zic ca nu mananc deloc dar totusi meniul care l`am scris mai sus nu cred ca nu inseamna nimic..Acum va pun o poza cu mien e facuta pe 29 septembrie sa vedeti si voi daca sunt asa `rau`. http://imageshack.us/photo/my-images/109/h748.jpg/
Bine problema e ca eu nu sunt gras ci doar ca am putina grasime abdominala adica o burtica..Si stiu ca ar trebui sa merg la sala si sa alerg mult dar cred ca am sa ma duc doar pentru asta la sala sa fac doar cardio si abdomene..Bine voi lucra mai multe dar nu am nevoie decat sa scap de burta asta de muschi nu prea am nevoie asa mare acum daca am burta asta.Voi ce ziceti? Ce as putea face? Am un mineu sanatos? Dau funda pentru cel mai bun si folositor raspuns:D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre muschi si masa musculara pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| EGam3r a răspuns:

Poti sa faci exerciti si acasa...