| Emi_Ema_1972 a întrebat:

Buna seara tuturor, de o saptamana au început sa mi apare multe bubite pe corp, si acum au disparut multe din ele dar pielea a ramas rosie, si ma inteapa uneori ca niste ace sub piele..ma mananca foarte tare, aveti idee despre ce e aceasta boala? Ofer funda! Am nevoie de un raspuns cat mai urgent din suflet! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Daca sunt pe tot corpul ori e toxi-infectie alimentara(ceea ce nu e foarte grav pentru ca multi am facut-o cand eram mici, mai ales cu oua si n-am murit) ori ai mancat alimente nesanatoase, mezeluri care contin chimicale si ficatul tau iti da un raspuns.Cam asa e si la mine.Am mancat niste cremvusti si gata, bube rosii pe umarul drept si mamancau si ma abtineam sa ma scarpin.Acum mi-au trecut, dar au ramas semnele rosii.Din pacate o buba din asta apare foarte usor si dispare in cateva sapt...stiu,e cam neplacuta.Schimba alimentatia, iar daca e mai grav mergi la doctor.

| Emi_Ema_1972 explică (pentru Samariteanul):

Am mancat ceva peste..acum pielea se usca si o simt amortita...