| gabriielaaa a întrebat:

Bună seara tuturor.
Stiu că am o problema cu inima, nu stiu cat e de grav, o am de mică. Dar în ultima vreme îmi amorteste mâna si ma doare în zona pieptului, nu fac efort cine stie ce, ma întreb daca e de la inimă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Foarte posibil sa fie de la inima dar la fel e posibil sa fie si de la altceva, lipse de anumite minerale/vitamine.Mai bine faci niste analize la inima si la sange sa vezi ce si cum si consulti un doctor.Noi nu suntem doctori si nu te putem ajuta foarte mult.Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o pe mama de mana si mergeti la cardiolog, ca nu-i de gluma!

| minrest a răspuns:

Nu se stie. Mergi intai la medicul de familie, care o sa iti dea trimiteri la specialisti, in asa fel incat sa se exluda pe rand unele diagnostice. Apoi specailistii iti vor da investigatii. Usurel, le faci pe toate, problema dureaza de mult, nu e urgenta; important e sa te apuci.

| aXy99 a răspuns:

S-ar putea sa ai lipsa de calciu si magneziu. Fa-ti niste analize, du-te la medic, nu avem de unde stii cu exactitate.

| GabyT10 a răspuns:

Nu iti va placea raspunsul meu.Nu te vei vindeca intreband aici si nici nu iti vei ameliora durerea din piept, mergi la un cardiolog, cu inima nu-i de joaca.Multa sanatate.

| gabriielaaa explică (pentru GabyT10):

Stiu asta întrebam să fiu sigură că e de la inimă. Si nu mam supărat.

| GabyT10 a răspuns (pentru gabriielaaa):

Da,aceste simptome sunt semne ca inima are o problema, eu te sfatuiesc sa mergi la un cardiolog.Sanatate multa iti doresc

| Savina23 a răspuns:

Buna.trebuie sa mergi la un consult, se poate sa fie de la altceva, nu neaparat de la inima.Mergi la dr familie sa te consulte, si daca considera ca e nevoie, iti da trimitere mai departe.Nu strica niste analize.Multa sanatate!