| Gabixv a întrebat:

Buna seara!
Uneori ma deranjeaza inima si am senzatie de nod in gat, inima ma deranjeaza in sensul in care am impresia ca imi bate prea tare sau nu stiu cum sa descriu exact, dar o simt ciudat pentru cateva secunde ca si cum s-ar umfla laughing (mai degraba cred ca este muschiul inimii).
Ma bate gandul sa merg la un cardiolog ca sa aud o parere de la cineva priceput, insa vreau sa vad daca i s-a mai intamplat cuiva asta.
Nu beau energizante, alcool, nu fumez, nu beau cafea iar varsta este sub 20.
Nu am probleme de sanatate cel putin acum 1 an cand am facut ultimele analize (la inima, n-am facut nimic).
Singurul motiv pentru care consider ca am problema asta este stresul si sincer chiar nu stiu ce sa fac ca sa nu ma mai stresez asa tare mai ales pe chestii idioate.
De o spt iau uneori Sedatif Pc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Anxietate. Poți incerca streslincomplex, am impresia că se eliberează fara rețetă și e din plante.
Partea nasoala e că aceste tulburări netratate se comportă la fel ca și în cazul în care ai o carie și nu o tratezi - pierzi dintele, la fel și cu aceste tulburări vor deveni mai agresive.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai sigur faci ATACURI de panica, neavand nici o boala de inima si acestea sunt probleme psihice, care terbuiesc tratate la un psihiatru.

| IceRope a răspuns:

Du-te, bă, la un doctor. Încetule.