| MilenaIoana22 a întrebat:

Siti o metoda rapida de a slabi? Adica sa tina cateva luni, nu un an sau mai stiu eu ce... Pe langa mancatul sanatos si sportul, mai exista alta metoda? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danielaaa22 a răspuns:

Sa nu faci prostia de a lua pastile de slabiiiiit! Cred ca dac mananci la ore fixe si ceea ce trebuie, fara dulciuri si sucuri care contin multe zaharuri... ai reusi repede! Nu te abtine de la mancare! Succes:*

| MilenaIoana22 explică (pentru Danielaaa22):

Pai, si ce dulciuri as putea manca? Ca nu ma pot abtine laughing Nu, nu iau pastile de slabit, si nici n-am de gand.

| Danielaaa22 a răspuns (pentru MilenaIoana22):

Poti manca produse de posthee hee Adica fa-ti acasa tu singura o prajitura (negresa), gogosi de post, sau iaurtul cu fructe, batoane de cereale(fitnes) :*

| MilenaIoana22 explică (pentru Danielaaa22):

Ok, mersi. :*

| Danielaaa22 a răspuns (pentru MilenaIoana22):

Fundaa?:*

7 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Pai daca nu faci nici macar putin sport iti spun nu slabesti poate doar daca nu mai mananci chiar nimic dar asa iti strici numai stomacul. iti recomand sa nu mai bei alcool sau carbogazoase doar cand iesi undeva o cantitate mica o data pe saptamana poate si dulciuri sa nu mai mananci mai ales cipsurile si sa mananci de trei ori pe zi iti faci un program la mese dar nu mananci sa dea farfuria pe afara ci cantitati mai putne ca inainte si de la ora 7 nu mai mananci nimic poate daca nu dormi pana la ora 12 o punga de pufuleti chiar sa nu te doara stomacelul. uite se poate cateva abdomene in casa sau sarituri cu coarda sau un pic de alergare orice dar nu sta sa slabesti de la sine pentru ca slabitul consta si in a arata bine si daca nu faci putin sport degeaba slabesti ca pielea atarna pe tine si depinde cati ani ai daca esti adolescenta recomanda sportul si daca nu esti gras pentru a avea un corp de invidiat o piele intinsa fara coaja de portocala vergeturi sau altele. eu am trezesc la 9 fac 30 min pe stepar si 200 abdomene prima saptamana dar dupa un timp fac cate 400 chiar cate pot apoi mananc pe la 10:30 un sandwish sau un ou fiert cu un crenvusti si beau ceaiuri multe si apa plata 2 l zilnic pentru ca e foarte buna la hidratarea tenului si pentru ca iti reduce pofta de mancare si cand vrei sa mananci din cauza ca bei multa apa nici nu mai intra multa mancare, apoi dorm putin la 13 mananc iarun pilaf de orez sau o salata de cartofi dar putina la 16 ciorbica si felul doi dar putin din fiecare si nu mancaruri grase apoi la 19 ultima masa tot asa un sandwich mancare usoara apoi la 20:00 din nou antrenament si ma simt foarte bine si dorm mult mai linistita si incearca sa inlocuiesti painea alba cu cea neagra sau chiar sa nu mai mananci paine macar la una din mesele zilei. crede-ma ca eu asa am procedat si in mai putin de 2 luni am devenit de invidiat.zi de zi vedeam cu abdomenul meu e tot mai plat si soldurile mai inguste crede-ma ca trebui macar sarituri cu coarda sau mergi la inot saumacar alearga putin si nu vei regreta. pentru mine e un nou inceput sunt foarte fericita ca pot purta si hainele care inainte nu intram.si acum am lasat-o mai moale cu antrnamentul mai fac doar odata pe zi si foarte putin in fonddaca faci sport nu trebuie sa ti asa regim care sa iti strice stomacul mai poti sa mananci si cate ceva bun din cand in cand si fructe multe mai ales si legume. nu astepta sa slabesti doar prin dieta asa doar iti strici stomacul mai bine inot danseaza prin casa sarituri cu coarda alergat orice iti place sa faci sa depuna putin efort. bafta!

| pepy63 a răspuns:

Da stiu eu:morcovi, ceapa, cartofi, fasole...le dai cu sapa

| Ravash_Mihai_1993 a răspuns:

Cauta si tu un regim sanatos e mai bine decat pe pastile. mult noroc