| tzuria79 a întrebat:

Sotul meu are de 5 luni dureri foarte mari de cap, am fost la doctor dar nu i-au putut face nimic, asa ca de fiecare data cand il doare capul se pune sa doarma. Nimic nu-i scoate durerea din cap. Am incercat de toate, si de cateva zile a avut niste dureri extreme dar nu mai vrea la spital, ca nu-i fac nimic, asa ca acum nu mai poate sa adoarma, ori isi da cu capul de perete ca sa lesine, or ma pune pe mine sa-i dau in cap cu ceva. Sunt foarte speriata. Vreau sa stiu, ce medicamente puternice exista pentru adormit? somnifere?, cu sau fara reteta, ca nu mai stiu ce sa ma fac. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crush247 a răspuns:

Buna!
Am avut si eu aceiasi problema cand eram mic.
am fost la mai multi medici iar in cele din urma, un medic de la o clinica privata, a spuc ca am un inceput de sinuzita, intr-adevar asa si era, mi-a scris o reteta iar in cateva zile mi-a trecut.
Aceliasi simptome le aveam, ma durea capul non-stop, o durere constanta. iar durerea era din ce in ce mai tare cand priveam in sus, dar cand imi puneam ochelari de soare nu mai simteam asa tare acea durere.
dar in cele din urma am reusit sa aflu ce e in neregula cu mine, ceia ce iti recomand si tie, schimba medicul, du-te la mai multi, poate cel la care ai fost tu e '' incepator ''.
incearca sa mergi la o clinica provata, e vorba de sanatate, e cel mai important lucru pentru o persoana!
P.S : poate sotul tau nu se confrunta cu aceiasi problema, dar totusi din cate imi aduc eu aminte exact aceliasi simptome le aveam si eu!

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi pentru a afla cauza problemei ar trebui făcut un test RMN, pentru că de 5 luni e posibil să fie deja ceva foarte grav dacă a devenit deja insuportabil. Poate prețul unui astfel de test este descurajator, dar somniferele nu ar putea decât să agraveze problema în timp.

| MihaelaDart a răspuns:

Durerile de cap insuportabile a sotului se datorau din cauza problemei inimii pe care ii daduse anul trecut vreo 3 infarcturi si anul acesta durerile ii reaparusera si dupa operatia pe cord deschis totul a revenit normal. Durerile de cap au disparut din cauza sangelui care nu functiona bine.
Ar trebui ca sotul dvs sa-si faca un consult amanunti la toate organele cat si un RMN, caci nu se stie de unde vine problema.

Multa sanatate!