| ßeatryce a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta! Am jucat ieri vreo ora si jumatate baschet si acum ma doare ingrozitor spatele.Cum sa scap de durere?(am incercat cu masaj, baie calda si odihna si nu merge)dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lighting a răspuns:

Si eu am jucat...si trece de la sine din cate stiu, e foarte posibil sa te doara de la sarituri si/sau de la cum ai stat aplecata

2 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Am avut aceeasi problema cu a ta si am rezolvat-o cu o crema extraordinara Aloe Heat Lotion.
ALOE HEAT LOTION
Crema roşie (62% Aloe Vera Gel).
(tub 118 ml)
Aloe Heat Lotion este o emulsie cu pH echilibrat, cu efect puternic de încălzire, antalgic, relaxant. Acest produs este unul dintre cele mai eficiente calmante pentru durerile provocate de
reumatism.
Componente principale: 62% gel de Aloe Vera, ulei de eucalipt, ulei din miez de sâmbure de caise, ulei de sezam şi ulei de jojoba, acid oleic, vitamina A, C şi E.
Utilizare:
1. dureri articulare şi reumatice;
2. entorse, luxaţii, imobilizări gipsate;
3. contuzii, febră musculară;
4. lombosciatică;
5. discopatie lombară incipientă;
6. artrită gutoasă, poliartrită reumatoidă;
7. spondiloză, tensosinovite;
8. întinderi sau crampe musculare, contuzii, entorse;
9. migrene, sinuzite;
10. osteoporoză;
11. astm bronşic (se aplică pe spate şi pe piept);
12. resorbirea hematoamelor.
Recomandări: se aplică generos şi se masează zonele dureroase de 3 - 4 ori pe zi.
Atenţie: nu se aplică pe răni infectate, arsuri, plăgi!
De aici l-am luat http://forever-aloe-vera.eu/produs/511

| fsorin96 a răspuns:

Asta se intampla daca faci miscare din an in pasti.Medic nu sunt, insa cred ca e o febra musculara.Depinde unde mai exact te doare in spate.Incearca ceva creme.