| anonim_4396 a întrebat:

BunA, spuneti-mi cine stie daca dai analiza singelui iti arata toate bolile inclusiv cancerul?
singele se i-a din deget?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimul_7689 a răspuns:

Nu este posibil pentru cancer, dar pentru un anumit set de boli este valabil si analiza de sange.
Numai bine,

| vampiressa a răspuns:

Eu stiu ca sangele care se ia din deget se ia pentru a verifica glicemia.In niciun caz pentru un set de analize detaliate.Pnetru asta trebuie sa iti ia sange din vene, cred ca, cateva eprubete

Abh
| Abh a răspuns:

Pentru analize se recolteaza sange venos. Nu se depisteaza ca ai cancer decat daca se cer markerii tumorali.

| Bijou a răspuns:

Pentru cancer se fac markeri antitumorali, tot cu sange, dar trebuie sa ceri aceste analize. Nu se fac cu trimitere, se platesc