| brokxy a întrebat:

Bună știe cineva ajută baia de ovăz la varicelă la adulți? Am citit așa pe net. Am 24 de ani dar mă mănâncă arde și doare tot corpul de nu mai pot să dorm! Oare ce fel de baie ajută la bășicile astea? (dacă se poate cineva care a încercat) SAU UN DOCTOR să răspundă ar fi grozav. Am sunat doctorul de familie dar azi are telefonul închis. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai varicela?

| brokxy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da crying crying crying am luat de la cineva. Nu am avut cand eram mica

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru brokxy):

Off, vezi ca nu ai voie sa te scarpini, e foarte greu

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru brokxy):

Ar trebuii sa suni la 112 sa vina ambulanta cu medic sa iti dea tratament, spune le ca ai varicela si mincarimi sa iti dea ei ceva sa te calmezi, multa sanatate.

| brokxy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc

| Sophieka a răspuns:

Tratament naturist
pe vezicule se pot aplica: lotiuni calmante mentolate, albastru de metilen, comprese reci.

Mergi la o farmacie, chiar de e weekend, gasesti farmacie in supermarket-urile Kaufland si nu numai, nu stiu din ce oras esti.

Spune-i farmacistului cu ce te confrunti, nu sta asa.

| brokxy explică:

Ala il mananc mai laughing laughing

| Korkodeln a răspuns:

Vezi daca la farmacie au alcool camforat cu pudra de talc, e o solutie care trebuie agitata si se aplica cu un tampon de demachiat, lasa urme care se spala de la talc, dar oricum (sper) ca stai in casa si ies la dus. Efectul e imediat.