| Derniue31 a întrebat:

Bună, știe cineva dacă administrezi uractiv și urina este albastră de la el, ai voie să faci analiza urocultura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Are albastru de metilen si de aia e urina albastra, scrie si pe cutie, e la mintea cocosului, ai citit prospectul inainte de utilizare? bineinteles ca nu.

| Derniue31 explică (pentru Lupică27):

Întrebarea nu e ce are în el, întrebarea era dacă afectează cu ceva analiza

| Derniue31 explică (pentru Lupică27):

E clar ca stiu ce are in el ca doar nu avea colorant de oua

| Lupică27 a răspuns (pentru Derniue31):

Bineinteles ca afecteaza.

| Derniue31 explică:

În caz ca are cineva aceeasi întrebare pe care o aveam eu. Am vorbit cu doctorul și nu afectează cu nimic, singurele pastile care afectează urocultura sunt antibioticele?