| adinutza_7858 a întrebat:

stie cineva remedii naturale impotriva caderii parului? am nevoie urgent de un raspuns... dau funda si restul voturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna.
1.Maseaza cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani.

2.Se maseaza scalpul cu alifie de propolis, zilnic, timp de 4-5 luni.

3.Formati o pasta din 2 linguri de masline, un galbenus de ou, picaturi de lamaie. Aplicati aceasta pasta pe par. Se acopera si se lasa 45 de minute, dupa care se samponeaza.

http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

4 răspunsuri:
| PopescuAdina a răspuns:

Adinutza,
Caderea parului poate avea mai multe cauze. Tu trebuie sa descoperi intai care este cauza, iar apoi sa te interesezi de remedii naturale.

Am scris aici un mic articol despre problemele caderii parului :http://medicul.net/frumusete/caderea-si-problemele-parului/, citeste-l cu atentie si contacteaza-ma daca ai intrebari.

| ionutraluca a răspuns:

Foloseste sampon si balsam de Garnier si dupa 2-3 folosiri o sa vezi ca nu iti mai cade

| Chocolate_4593 a răspuns:

Nu stiu. asta ar trebui sa iti spuna cu exactitate un doctor pentru ca depinde ce problema ai si depinde de pielea capului dar daca parul tau este degradat din cauza placii de par uleiul de masline te ajuta. dupa ce faci baie si stai putin dar inca iti este parul umed, pune foarte putin ulei de masline in palma intinde pe ambele si intinde pe tot parul. te ajuta mult si daca ai obiceiul ca dupa ce facei baie sa iti freci parul cu un prosop opreste-te! pentru ca se despica. sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ai putea sa gasesti aici solutia pentru problema ta.Eu personal am incercat tratamentul cu ulei Amla si sunt ff multumita-http://bunatatidinnatura.blogspot.com/