| HellGirl0 a întrebat:

Stiti cateva exercitii fizice pentru slabit pe care le-as putea face acasa?(linkuri,video,poze,etc). Si prin aceste exercitii sa-mi pot imbunatatii sanatatea,muschii,alergatul etc.
Precizez ca nu am posibilitatea de a merge la o sala speciala, deci cateva exercitii (care v-au ajutat si pe voi)ar fi perfecte ...si daca imi puteti spune cam cate exercitii trebuiesc facute zilnic, si cam in cat timp se vad rezultatele.Stiu ca aceste lucruri tin si de mancarea pe care o mananc.Si,ce pot sa spun,mananc si sanatos,dar uneori si prajeli (nu exagerez) si chestii normal(carne la cuptor,cartofi la cuptor,chiftele,etc), in plus nu mananc fast-food.Si nu sunt genul de persoana care sa stea numai la calculator (pentru ca majoritatea adolescentilor de varsta mea asta fac),ci ies afara in fiecare zi si ma plimb, alerg sau merg cu bicicleta.
Funda puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mișcarea fizică este mână-n mână cu alimentația, care trebuie să fie diversificată, cantități mici și dese.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai nevoie de o alimentaţie echilibrată şi multă mişcare fizică zilnică.
Te pup!

| andreia99 a răspuns:

Iti recomand sa incepi sa alergi incet cam 2 ore zilnic si sa bei 3l de apa zilnic happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreia99):

Daca alergi 2 ore zilnic iti faci praf articulatiile si tendoanele

| unicornrozealmeu a răspuns:

Nu trebuie sa faci eforturi uriase...dar macr minim de3ori pe saptamana ar trebui
Ai putea sa alergi sau sa practici inot sau mai bine gandeste-te la un sprt care iti place si fal pe ala...

sper ca te-am ajutat