| EmilyCollins a întrebat:

Buna stiu ca toate fetele vor sa slabeasca dar eu vreau sa ma ingras putin big grin imi puteti da niste idei cum as putea face asta. Fundaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Incearca suplimente.
Si wtf, painea nu ingrasa asa mult cum cred altii, nu ingrasa aproape deloc, iar proteinele ( carne, lapte, branza, oua ) te ajuta sa pui masa musculara, grasime foarte putin. Carbohidratii ingrasa ( cartofi, orez, etc. ) in cantitati mari, in special cartofi prajiti. Si chestia cu 9 seara e o tampenie, mancarea se digera in aprox. 2 ore, daca te culci la 11 nu te afecteaza cu NIMIC 9 seara, nu conteaza ora fixa, mananca fix inainte sa te culci si o sa te ajute sa te ingrasi.

8 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

O dieta de 4-5 mese pe zi bogata in proteinehappy dar vezi sa nu pui prea multlaughing

| AnkaAncuta a răspuns:

Sa mananci cat mai multe dulciuri si muulta mancare, paine si sa nu faci sport.

| Maryna78 a răspuns:

Mananca multa paine... si masa de seara poti sa o iei dupa 8... O seara buna

| Laura0 a răspuns:

6 mese pe zilaughing..manaca unt,bea suc acidulat,inghetata, popcorn, chestii care te ingrasa, e ff usor sa te ingrasi, mananca ciocolata. fundabatting eyelashes?

| R0CA19 a răspuns:

Daca ai un metabolism ridicat [adica mananci mult si nu te ingrasi] e mai bine daca nu pui nimic pe tine. ma refer la masa adipoasa.Ar fii mult mai indicat sa depui masa musculara deoarece asa nu iti vei da metabolismul peste cap [daca til dai => ca o sa te ingrasi ca naiba si sigur o sa iti fie greu sa slabesti]
Multa bafta!
funda?batting eyelashes

| Ramo137 a răspuns:

Mancare cu mult ulei. carne de porc. lapte, ranzeturi.
si eu am vrut sa ma ingras si m-am ingrasat 15 kg in 2 luni, acum ma chinui de imi ies ochii din cap sa slebesc. am dat doar 5 kg in 3 luni. mai bine nu incerca sa te ingrasi. eu ma duc si la sala de 3 ori pe saptamana si e foarte greu sa slebesti. papa

Răspuns utilizator avertizat
| EmilyCollins explică:

Multumesc pentru sfaturi dar eu maninc chiar multa piine si dulciuri, proteine, carne dar tot nu ma ingras pot sa manic si la 9 seara dar tot nu ma ingras alte metode mai aveti?