| Anisoaraaa0 a întrebat:

Buna,sunt fata, am aproape 14 ani și m-am gândit să îmi pun aparat dentar.Am doar un dinte strâmb(cel drept din fata)e mai jos si are,,muchia"mai jos decât ceilalți dinti, da si este si mai in spate decât țintele stâng din fata
Am decis să imi pun un aparat dentar mobil
1.se vede ca port aparat dentar mobil?
2.Ma ajuta la problema pe care o am?
3.Cat ma costa?
4.Cat v-a trebuie să-l port
Mulțumesc pentru timpul acordat, dau coroană vă promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De la 1-4, reia intrebările cu mamița de mână, in cabinetul stomatologului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detaliile date nu sunt de specialitate. Situația este apreciată de doctor, nu de anonimi pe internet care au o descriere vagă la îndemâna.
De asemenea, nu tu decizi ce tratament faci/ți se aplică pentru că nu te ocupi cu așa ceva.
2. Aparatul mobil nu repară problema, îți menține arcadele cum sunt acum.
1. Aparatul dentar mobil ar trebui să se vadă, având în vedere că necesită anumite elemente vizibile pentru a funcționa.
3. Prețul e stabilit de doctor/locul unde alegi să te tratezi.
4. Aparatul mobil se poate purta până la 30+ ani.