| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fată şi am 14 ani. De curând mi-au aparut câteva pete albe pe faţă, iar dacă le ating mă ustură... Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la dermatolog. Poate fi o eczema de la vreun produs cosmetic, dar poate fi si o acnee rozacee.

| danutza a răspuns:

Poate te-ai iritat de ca ceva anume daca spui ca te ustura thinking oricum fugi la medic imediat pentru pot afecta mult pielea fetzei si poti ramane ci cicatrici toata viata
Bafta happy

| girlxx21 a răspuns:

De ce nu-ti faci o programare la dermatolog? Noi nu ne putem da seama despre ce este vorba...ma gandeam la cosuri dar nu cred ca e cazul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai boala lui michael jackson.fericito.ai vitiligo. te faci alba.si daca erai,,, te mai faci.

| leinad a răspuns:

Eu zic sa mergi la un dermatolog sa vezi care e problema.Multa bafta!

| Deea_1936 a răspuns:

Poate fii o toxiinfectie alimentara, poate fii si de natura infectioasa adica s-ar putea sa ai infectie in corp dar mai bine du-te cat mai repede la dermatolog

| oanaonixy a răspuns:

Ar putea sa fie vitiligo nu sunt sigura vitiligo am si eu e o boala in care o portiune din pile sae decoloreaza in alb din cauza metablismului happy am si eu boala aceasta da 2 pete mici care daca mergi la un medic delmatolog iti recomanda tratament sau un unguent numit vitix gel dar e o crema scumpa si se foloseste cu tratamenthappy