| Analore22 a întrebat:

Buna, sunt insarcinata in 5 saptamani si de o saptamana am observat ca mi-au apărut in special pe piciorul drept un fel de bubite mici care ma mananca îngrozitor in special noaptea, aveti idee de la ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata si la multi ani! happy Trebuie sa mergi la un medic dermatolog, caci numai el este in masura sa-ti spuna ce ai si sa-ti dea tratamentul potrivit! Trebuie sa-i spui si ca esti insarcinata, ca nu cumva sa-ti dea un tratament care ar putea afecta copilul! Multa sanatate si nastere usoara iti doresc! te pup! kiss

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alergie de la mincare, te ai iritat, mergi la medicul de familie sa i ti dea retetă, ca fiind insărcinată nu ai voie sa i ei orice medicamente, ca i faci rau copilului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi pe sistem nervos. Sa fii stresata, sau ficatul obosit.
Daca te scarpini ramane rana? si cat de dese sunt?

| Analore22 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt asa dese, nu am pe tot piciorul decat pe pulpa din spate mai multe bubite, gen 7 8 si pe celălalt picior mi-au apărut **** 4 bubite. Daca ma scarpin mult timp da imi ramane rana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Analore22):

Mie imi ieseau pe gambe, si tot asa pe picior, dar nu multe. si tot asa imi ramanea rana. Era pe baza de stres. am avut ceva probleme. dupa ce am rezolvat au disparut si ele.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Nu am idee. Du te la doctor, pune crema

| TPUhelper99 a răspuns:

Salut, poate te ajuta asta: http://festyy.com/wVzbGD