| FărăNune a întrebat:

Bună!. Sunt nouă pe acest site, chiar acum am făcut un cont și aș vrea să vă întreb: Folosesc zineryt de o săptămână, în primele zile chiar a avut efec dar de trei zile mi se usucă fața foarte, foarte tare iar pielea este așa nașpa, pielea care mi se usucă(din jurul buzelor) se vede alb și trebuie să stau să mă frec să mi se ducă dar peste jumătate de oră apare la loc sau trebuie să mă dau cu cremă(nu-mi place chiar deloc). Aș vrea sfaturi. Cât timp trebuie să las să acționeze zineryt-ul? sad ajutați-mă, vă rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| UnQ7 a răspuns:

Pe prospect scrie ca trebuie sa te dai de 2 ori pe zi.L-am folosit si eu, primele zile a dat rezultate dar dupa au inceput sa mi se crape buzele si sa mi se faca cojite pe piele si am renuntat la el.Nu stiu ce sa zic, cred ca trebuie lasat sa actioneze toata ziua, probabil ar ajuta daca l-ai folosi mai rar, cel mai bine dimineata iar seara te speli si lasi pielea sa respire.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acestea sunt reacţii ADVERSE şi ar fi INDICAT să mergi ( IAR ) la medicul care ţi-a prescris tratamentul iniţial!

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_8153_29.12.06.pdf?anmPage=1884&ID=37672

Toate cele bune.