| marimariii a întrebat:

Buna, sunt noua pe aici si am venit si eu cu o intrebare putin mai aiurea..de cateva zile am observat ca dimineata cand ma trezesc sunt umeda acolo jos intre picioare, e ceva ca un lichid transparent alb si lipicios si e destul de mult... ce e acel lichid? Oare sa fie din cauza ca dorm fara chiloti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

De fapt poate aparea si in urma excitari, si in plus scurgerile sunt normale pentru o domnisoara, ori o femeie perfect sanatoasa.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretiile vaginale sunt perfect normale la toate fetele si femeile, de la pubertate, de cand apar si pana la menopauza.
Depinzand de perioada cand se produce ovulatia, secretia este mai abundenta sau mai putin abundenta, dar este perfect normala.
Se impune dusul zilnic, iar vara chiar de 1 ori pe zi, cu spalarea zonei intime si schimbarae chilotului.
Ar cam trebuii sa dormi cu chilot pe tine, esti mare acum si nu-i bine sa murdaresti lenjeria de pat cu secretiile tale.
In plus, curand va apare si menstruatia.

| ParisHilton a răspuns:

Dormi fara lenjerie intimă? happy unde stai? happy
Nu, glumesc daca ai avut act sexual inseamna ca e menstruatia daca nu e asta inseamna ca te masturbezi.

| NewMember96 a răspuns (pentru ParisHilton):

Wtf?! menstruatia? rolling on the floor se vede ca esti baiat, nu ai nicio idee despre ce inseamna "cascada niagara rosie" rolling on the floor
draguta, acel lichid apare ori dupa masturb... cum zice si Adelin, ori e semn ca ai racit. n-are nicio treaba ca dormi fara chiloti. astfel de scurgeri vaginale sunt perfect normale pentru o femeie, obisnuieste-te

| Violleta2022 a răspuns (pentru ParisHilton):

Baitel, nu raspunde daca esti in necunostinta de cauza!

| Liviu a răspuns (pentru NewMember96):

De fapt poate aparea si in urma excitari, si in plus scurgerile sunt normale pentru o domnisoara, ori o femeie perfect sanatoasa.