| Anonima009 a întrebat:

Sunt o fata de 15 ani si am mari probleme cu ciarcanele respectiv pungile de sub ochi. Am incercat diferite remedii de pe internet si nici un rezultat. Aveti ceva ideii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi cel mai corect sa ceri parerea profesionista a unui medic.

| karsivan a răspuns:

Mergi la doctor poti avea probleme cu rinichii niste analize nu strica.

| AngelHugz a răspuns:

Poate ca doar nu dormi destul. Nu ar trebui sa dormi mai putin de 6-8 ore pe zi.

| mary4048 a răspuns:

Ar trebui sa cauti si cauzele medicale care pot produce cearcane.fa-ti un control la rinichi si o electrocardiograma pentru inima...si nu neglija somnul care trebuie sa fie suficient pentru varsta ta.Succes!

| Feelings14 a răspuns:

Poti sa tai o felie de cartofi/castravete si sa o pui pe ochi.( bineinteles, cu ochii inchisi. sau fa un ceai de musetel, lasa-l intr-o oala, iti pui capul deasupra si te acoperi cu un prosop. aburii aceia ar trebui sa ajute. stai asa 20 de minute.

| Anonima009 explică:

Vreau sa anunt ca dorm in jur de 10 ore. Cu o ora in plus sau in minus maxim!
Deci nu cred ca asta e cauza.