| swet girl 22 a întrebat:

sunt racita rau si ma doare teribil gatul.nu pot nici sa mananc.am luat medicamente insa tot ma doare gatul si as dori sa-mi spuneti si mie niste remedii naturale ca sa-mi scada durerea.plsfunda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Ceai de lamaie cu multa miere si scortisoara. Util si placutwinking

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Bea ceai fierbinte cu miere de albine, sau laptic, sau vin fiert, sau fa-ti o bombonica din zahar ars si pap-o

| Ambassaderåd a răspuns:

Eu cred ca nu am mai luat pastile de vreo 2 ani. indiferent de stare boliiwinking... fie raceala, gripa. remediul happy : tzuicawinking, ceai de lamaie, o lingura d emiere cu nuca si ceai, vin rosu si piper/ frunze de dafin. cand e iarna... si vezi sa nu ai amigdalitele inflamate happy

| ♥Iulicious♥ a răspuns:

Pai cand iti este sete bea ceai destul de fierbinte si cu miere ...sau fa-ti lapte si cu miere sau daca nu miere simpla, e buna pentru ca iti unge gatul :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut probleme cu gatul vreo 2 luni. Timp in care am incercat foarte multe remedii si am luat multe pastile, siropuri oh go on.
Si. pana la urma. mi. a spus cineva sa folosesc un ceai de ceapa ceva de genu`.
Din cate imi amintesc. trebuia fiarta ceapa cu totul(netaiata). apoi lasata cateva minute sa se raceasca, scoasa din apa si aruncatachatterbox. si ce ramanea in ibric pus intr. o cana adaugandu.se miere sau zahar thinking

| Monna a răspuns:

Eu am avut probleme cu gatul vreo 2 luni . Timp in care am incercat foarte multe remedii si am luat multe pastile, siropuri oh go on .
Si. pana la urma . mi.a spus cineva sa folosesc un ceai de ceapa ceva de genu` .
Din cate imi amintesc . trebuia fiarta ceapa cu totul(netaiata) . apoi lasata cateva minute sa se raceasca , scoasa din apa si aruncatachatterbox .si ce ramanea in ibric pus intr.o cana adaugandu.se miere sau zahar thinking .