| Stefaniaghinda896566569082685 a întrebat:

Buna, sunt Stefania am 11 ani si sunt noua...ce se poate intampla daca am baut 3 helluri in interval de cam o ora si imi bate inima greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Uite asa iti distrugi sanatatea, de la o varsta fragedă. Cu ce te ajuta otrava aia? Ar trebui scoase de la vanzare.

| Violleta2022 a răspuns:

Stefania, ai citit Termenii si Conditiile acestui forum?
Ai vazut ca nu este permisa inscrierea pe forum pana nu ai implinit 12 ani?

| gabicoo a răspuns:

O să-ți cânte popa!
Uraaaaa!

| Sn4k3 a răspuns:

You gotta pump those numbers up, those are rookie numbers. Glumesc. Risti sa nu apuci 12 daca o tii tot asa. Da-o pe apa/suc.

| mont a răspuns:

Cel mai probabil nu o sa dormi toată noaptea, bea apa pentru a diminua efectul/a scădea deshidratarea. Nu mai bea niciodată așa mult energizant/nu mai bea seara. Mai bine câte o cola sau cafea.

| SingleForOne a răspuns:

1 energizant ar fi periculos si pentru un adult, dar consumand 3, si tu esti copil, ar fi dezastruos. In primul rand, circulatia sare peste limita, neuronii din cap se supra solicita si cedeaza mai repede de, ti se face pietre la rinichi, iti distruge stomacul (cele 2 aciduri -din energizante si din stomac, nu se potrivesc). Se poate intampla orice de la tremuratul picioarelor si tot corpul, pana la infarct sau chiar supra solicitarea neuronilor, presupun ca este prima data, dar daca iti faci un obicei sa consumi energizante, s-ar putea forma si o tumoare la cap. De recomandat este sa bei numai apa vreo 2-3 zile. Cel mult e ok daca vrei sa bei cola, pepsi, si altele, dar cola si pepsi in cantitati mici si moderate, si intervale rare (adica, coca cola 500ml la o saptamana dar consumata intr-o zi sau cateva zile/ 1.25l la 2 saptamani dar consumata in cateva zile, nu intr-o zi, etc).

| UnchiulRamiz a răspuns:

Eu nu am mai consumat de nu stiu cati ani. Si atunci ca sa nu adorm ziua beam o doza de Redbull. Poti sa faci cu inima sau chiar sa mori Doamne fereste. Un tip care a combinat alcoolul cu energizantele a fost gasit mort. Asculta-ti parintii si nu mai fa prostii de genul fara ca ei sa fie informati. La varsta ta si o sticla de Coca Cola sau Pepsi la 0, 5 l e mult. O doza la 3-4 zile ai avea voie sa consumi. Sau o sticla de 0, 5 la saptamana.

| SamsungElectronics a răspuns:

Nu mai bea, este foarte periculos, plus că ai doar 11 ani, pe viitor ar putea să îți afecteze inima sau rinichi. Poți face infarct, doamne ferește, cine stie ce se poate întâmpla. Mai bine ai bea, un suc fanta de struguri sau portocale este mult mai bun.

| Andreidașchevici112 a răspuns:

Mori.

| MariusDumitru92 a răspuns:

Copil drag, de ce îți distrugi sănătatea consumând otrava aia de energizant? Ce îți lipsește? Consumul de energizant îți distruge sănătatea.

Răspuns utilizator avertizat
| ArchieAkita a răspuns:

S-ar putea sa faci infarct.

| Andreea928305 a răspuns:

Oprește-te din a bea energizante! Îți faci rău la varsta ta ai maxim voi o doza la 2-3 săptămâni poți sa ai mari probleme mai încolo...