| Alia1 a întrebat:

Buna! Tatal meu a fost a fost operat la inima in urma cu o saptamana, insa pe parcursul operatiei au aparut complicatii foarte grave din punct de vedere neurologic. El de atunci doarme si nu a avut nici o reactie pana acum, medicii spun ca in primele 72 ore ar fi trebuit sa aiba o reactie asa ca ei considera ca ar fi intr-o coma…. Sunt sanse sa se mai trezeasca daca nici dupa atatea zile el inca nu s-a trezit? Mentionez ca a 2 a zi dupa operatie a reusit sa deschida ochii dar pana in prezent nu i-a mai deschis. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ceri un răspuns aici? Tine legatura cu medicul care l-a operat.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai Dumzneu poate sa-ti spuna, daca nici medicii care l-au operat nu pot.
Pe acest site NU avem medici si nici personal medical calificat!
Mai bine mergi la biserica si te roaga, sa-i de Dumnzeu zile si sanatate tatalui tau.

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul tot un medic trebuie sa ti-l dea. Datoria ta in acest moment e sa ramai optimista, nu sa te gandesti la ce e mai rau.Multa sanatate tatalui tau.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Din păcate, putere întregii familii, căci se pare, că trebuie să cereți o tomografie, RMN cerebral pentru a vedea dacă mai are activitate cerebrală.
S-ar putea să fie problema mai gravă decât vi se spune.
Iar, dacă vârsta tatălui dumneavoastră a trecut de 65 de ani, cu alte antecedente medicale, șanse de supraviețuire sunt minime.