| Bya1111 a întrebat:

Buna! Știe cineva un tratament pentru vaginoza bacteriana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te consulte, NU lua tratament de capul tau fara reteta medicala data de un medic specialist.

| Violleta2022 a răspuns:

"vaginoza bacteriana" este un termen generic, pentru un grup de bacterii.

Daca vrei tratament care sa te vindece, atunci fa-ti un test Papa Nicolau (test citologic, al secretiei vaginale), sa se vada clar cu ce bacterii esti infectata, ca sa poti primi tratamentul antibiotic specific pentru acele bacterii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, medicul stie.Deci mergi la un control fiindca nu e deloc de glumit cu afectinile din zona intima.

| Hyperion7 a răspuns:

Ar fi de preferat sa nu te tratezi după ureche și totuși să apelezi la medic, pentru a evita alte evenimente nu tocmai plăcute